• 21/01/2022

Hz. İbrahim (a.s.)’ın Duası

Semerkand Televizyonunda yayınlanan kıssalar programında bahsedilen Hz İbrahim (a.s.) ın dilinden özel dualar siz değerli üyelerimiz için bilgilendirici olması umudu ile eklenmiştir. Sohbetin sunucusu ve sohbetçisi Dr. Dilaver Selvi’dir Allah Ondan ve Ona Vesile Olandan Razı olsun.

Ömer SEYHAN

Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimiz bir hadisi şeriflerinde buyurmuşlar ki; Bir kimse kardeşine gıyabında dua ettiği zaman. Başında görevli bir melek: "Allah o kardeşin için istediğin şeyin aynısını sanada versin" diye dua eder Kaynak: [Ebu Davud, Vitr, 29]Değerli kardeşlerim, sıkıntı ve zorluklar her insanın yaşamının bir parçasıdır. Ancak bunlara karşın Allah Teala bize çok güçlü bir silah (araç)) vermiştir. Bizler, Allah (c.c.) Teala nin yardım ve merhametine muhtaçız. Bu muhtaçlık ile dua silahına (aracına) sarılmalı ve istemeliyiz. Allah'u Teala kendi dualarımızın bu dünyada kabul olma olasılığının artması için din kardeşlerimizin gıyabında dua etmemizi teşvik etmiştir. Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin şu hadisi şerifi düşündürücüdür. Kendisini düşünen kimse, din kardeşine hayır dua etmelidir. Çünkü bu onun için daha kazançlı olacaktır. Din kardeşine dua eden kimseye Allah'u Teala şöyle buyurur: "Ey kulum, istediğini vermeye önce senden başlarım" Kaynak: [Zebîdî, İthâfu’s-Saâde, VII, 136]İşte bu site (Duaedin.com) size bu fırsatı sağlamaktadır. Dua İsteyin formu aracılığı ile her ne konuda olursa olsun, dua istekleriniz sitedeki Dua İsteyenler bölümünde yayınlansın. Bu sayede siteyi ziyaret eden yüzlerce kişi sizi tanımadığı halde size dua edecektir.Allah Teala nin tevfik ve inayeti ile. Dualar da buluşmak üzere

6 Comments

  • Sagolun….

  • Allah razı olsun…paylaşım için..

  • Allah Razı Olsun

  • Allah Razı Olsun……

  • Dua yıı gözlerim ve kulaklarımı 4pür acaarak dinledim..

  • semerkand tv severek izlediğimiz bir tv kanalıdır. kaliteli yayıncılık sanırım bu demek oluyor. Hz. İbrahim a.s. ın duaları ayrı bir ehememiyet arz ediyor. çok teşekkürler.

    duaedin.com sitesi sanırım yeni açıldı çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz çalışmalarınıda başarılar dilerim sitenizi arşivime aldım. izlenesidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir