Göz Ağrısına Karşı Dua

 Göz Ağrısına Karşı Dua

Göz Ağrısı İçin Dualar

Göz Ağrısı İçin Dualar
Göz Ağrısı İçin Dualar

Allah’u Teala’nın bizlere vermiş olduğu bu beden emanettir. Emanete layıkıyla muamele etmeli, ona iyi bakmalıyız. Neticede biz ne kadar dikkat edersek edeli hastalanırız. Hastalıklar müslüman için günahının dökülmesine, ahiretteki makamının artmasına vesiledir.

Nitekim Asrı saadette bir hanım sahabi eşinin hiç hastalanmayışı karşısında boşanmak istemiş bu talebini Resulullah Efendimiz (s.a.v.)’e götümek istediği zaman eşi bir kaza geçirmiş ve kolu kırılmıştır. O zaman ondan boşanmaktan vazgeçmiştir. Hastalıklar sabretmek için vesiledir. Rabbinin kulu ile ilgilendiğinin bir göstergesidir. Nihayetinde Sahabe-i Kiram eşinin hastalanmamasını rabbinin rızasızlığına yorup ondan ayrılmak istemiştir.

Dediğimiz gibi hastalıklar, uyanık olursak kurtuluşumuz için vesiledir. Rabbim bize bir hastalık verdiğinde, tedavisini aramalı, bulsakta, bulamasak da duaya sarılmalı ve tevekkül etmeliyiz. Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadisi şerifinde “Ölüm dışında her derdin şifası vardır. Onu arayınız” buyurmkatadır. Bizler sebeplere sarılmalıyız. Şöyleki Konumuz gereği aşağıda göz ağrısına ait duayı yazacağız (elbette salih bir kalp ve niyet ile Allah Tealaya yönelinirse cevap gelecektir.) ancak biz dua ile birlikte zahiri tedavi yollarınıda denemeliyiz. Yani doktora gitmeli, dua etmeli ve şifayı Yüce Rahman’dan bekleyerek tevekkül etmeliyiz.

Göz Ağrısı Duası

Göz Ağrısı İçin Dua - Arapça Okunuşu
Göz Ağrısı İçin Dua – Arapça Okunuşu

Latin Harfleri İle Duanın Okunuşu

Allahümme metti’nî bi basarî ,ve’c’alhü’l-vârise minnî,ve erinî fi’l-adüvvi se’rî,ve’nsurnî alâ men zalemenî.

Bu şekilde ezberlenmesini tavsiye etmiyorum

Duanın Türkçe Anlamı

Allah’ım, gözümden beni yararlandır ve ölünceye kadar onu sıhhat ve afiyette kıl. Düşmanıma karşı intikamımı bana göster ve bana zulmedene karşı da yardım ihsan eyle.

1 Comment

  • çok güzel bir site

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir