Ağlayan Bebekler İçin Nazar Duası

 Ağlayan Bebekler İçin Nazar Duası

Ağlayan Bebekler İçin Kuran Ayetleri ve Dualar

Ağlayan Bebekler İçin Kuran Ayetleri ve Dualar
Ağlayan Bebekler İçin Kuran Ayetleri ve Dualar

Uzun zamandır yeni bir yazı yazmıyordum, uzun bir süreden sonra ilk konum yeni doğan bebeklerin sebepsiz yani bilindik sebeplerin dışında ağlaması, huzursuz olması üzerine yazıyorum. Yeni doğmuş bir bebek ya acıkınca, ya altını pisletince, yada gazı olunca ağlar bunun dışında bir sıkıntısı yoksa genellikle ağlamazlar ancak yeni Anne-Baba olmuş ebeveynler için bebeklerinin gece nedensiz yere ağlamaları bir çok sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Uykusuzluk, sinir, huysuzluk, anlaşmazlık vs.

Bebeklerin ağlamaları bazen sebepsiz yere olabileceği gibi, nazar gibi durumlarda muhtemeldir. Bildiğiniz gibi nazarın hadisi şeriflerde hak olduğu çokça zikredilmektedir. (BKZ Nazar Duaları Göz Değmesi başlıklı konumuz)

Sebepsiz yere ağlayan çocuklar için gece yatırılmadan önce Kuran-ı Kerim’den Beled suresi (90. Sure) çokça okunmalıdır. Bunun dışında bu sure temiz bir kağıda yazılıp kundağına yada giysisine iliştirilirse rahat uyuması umud edilir.

Ağlayan Çocuklar İçin – Beled Suresi

Beled Suresi Arapça Okunuşu
Beled Suresi Arapça Okunuşu

Sesli Beled Suresi Dinle

[mp3]http://duaedin.com/wp-content/uploads/2012/06/Beled-Suresi.mp3[/mp3]

Beled Suresi Türkçe Meal

1- Hayır; bu şehre yemin ederim, 2- Ki sen, bu şehirde oturmakta iken, 3- Babaya ve doğan-çocuğa da. 4- Andolsun, Biz insanı bir zorluk içinde yarattık. 5- O, hiç kimsenin kendisine asla güç yetiremeyeceğini mi sanıyor? 6- O: “Yığınla mal tüketip-yok ettim” diyor. 7- Kendisini hiç kimsenin görmediğini mi sanıyor? 8- Biz ona iki göz vermedik mi? 9- Bir dil ve iki dudak? 10- Biz ona ‘iki yol-iki amaç’ gösterdik. 11- Ancak o, sarp yokuşa göğüs germedi. 12- Sarp yokuşun ne olduğunu sana öğreten nedir? 13- Bir boynu çözmek (bir köleye özgürlük vermek)tir; 14- Ya da açlık gününde doyurmaktır, 15- Yakın olan bir yetimi, 16- Veya sürünen bir yoksulu. 17- Sonra iman edenlerden, sabrı birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. 18- İşte bunlar, sağ yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meymene). 19- Ayetlerimizi inkar edenler ise, sol yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meş’eme). 20- “Kapıları kilitlenmiş” bir ateş onların üzerinedir.

Beled Suresi Türkçe Sesli Meal

[mp3]http://duaedin.com/wp-content/uploads/2012/06/beled-suresi-turkce-sesli-meal.mp3[/mp3]

Ağlayan Çocuk İçin Nazar Duası

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) aşağıdaki nazar duasını torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin efendilerimize okuyarak, herhangi bir kötülük, şeytan ve nazardan Allah’a sığınmış ve Allah’ın korumasını istemiştir.

Nazar Duası nın Arapça Okunuşu

Nazar Duası Arapça Okunuşu
Nazar Duası Arapça Okunuşu

Nazar Duasının Arapça Latin Harfleri ile Okunuşu

Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.

Not: Arapça hali ile ezberlenmesi daha uygun olur zira arap alfabesinin latin harfleri ile karşılığı tam değildir.

Nazar Duasının Türkçe Anlamı

Allah sizi; şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.

Allah’u Teala Hazetleri bebeklerinizi nazardan, kötü nefesten, kem gözden, hastalıklardan ve şeytanın şerrinden korusun, Sağlık ve Sıhhat versin, size evlat acısı göstermesin, onları takva sahiplerine önder hayırlı evlatlar nasip eylesin. Amin

1 Comment

  • Elinize sağlık Sevde Hanım, güzel bir konuya değinmişsiniz. Allah Razı olsun.

    Dediğiniz gibi bebeklerin ağlaması bazen özellikle biz erkekleri çileden çıkarıyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir