Kısmetinin Açılması İçin Okunacak Dualar

 Kısmetinin Açılması İçin Okunacak Dualar

Kısmetin Açılmsı ve Evlenmek İçin Dualar

Kısmetin Açılmsı ve Evlenmek İçin Dualar
Kısmetin Açılmsı ve Evlenmek İçin Dualar

Hakim bin Umeyr ile Damra bin Habib (Radıyallahu Anhüma) diyorlar ki: "Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kadın ve kızların koca bulamayıp evde kalmalarından Allah’a sığınır, bahtlarının açılması için onlara dua ederdi." (1)

Bundan anlaşılıyor ki, kısmet açılması için hayırlı (takva sahibi, alim, sünnet ehli vb.) kimselerin dua etmesi önerilmiştir. Eğer bir kimse kendisinde sihir, nazar veya kısmeti bağlanmış olduğunda şüphe ediyorsa, bu dertden kurtulmak için bir Pazartesi veya Perşembe gecesi sabaha karşı (imsağa yakın bir vakitte) abdest aldıktan sonra tenha ve temiz bir ortamda kıbleye yönelir, öd ağacı veya amber gibi güzel kokulu bir şey yakar ve odayı buhurlar. Daha sonra niyet ederek 1001 defa Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e:

Kımetin Açılması İçin 1001 defa okunacak Salavat-ı Şerife
Kımetin Açılması İçin 1001 defa okunacak Salavat-ı Şerife

"Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedinil Fâtihıl ebvâb."

Salavat-ı Şerifesini okuyarak gönderir bundan sonra aşağıdaki gibi dua ederse, Allah’u Teala’nın izniyle sihir ve nazar ortadan kalkar, kısmeti açılır.

Kısmeti Nazar, Sihir ve Büyü'den Kapananın Yapacağı Dua
Kısmeti Nazar, Sihir ve Büyü'den Kapananın Yapacağı Dua

Duanın Arapça Okunuşu: "Allahümme inni es’elüke birasûlike Muhammedin habîbike ve hâlîlike en tühallile ukdete (fülâneti binti fulâneti) ‘an kısmetihâ vekşif anhâ zulmetes sihri ve te’s’ıra’l-ayni yâ halâle’l-ukûdi ve yâ kâşif’z-zulmi yâ Allahü yâ Allahü yâ Allahü yâ Kerîmü yâ Kerîmü yâ ze’l-Celâli ve’l-İkram."

Not: Parantez "()" işaretleri arasındaki fülaneti binti fulaneti ibaresi Falancanın kızı Falanca demektir. Orada önce Anne adı gelecek şekilde örneğin "Hatice binti Fatma" (Hatice Anne adı Fatıma kızın adı binti ibareside kızı demektir.) denilecektir.

Kısmeti bağlı olan kimse aşağıdaki münacatı her gün 100 kere okuyup, gönlünce dua ederse, Allah’ü Teala’nın izniyle en kısa zamanda muradına erer.

Kısmeti Bağlı Olanın Her Gün 1000 defa yapacağı Dua
Kısmeti Bağlı Olanın Her Gün 1000 defa yapacağı Dua

Duanın Arapça Okunuşu: ""Allahümme yâ Rabbi bicâhi sâbil-vesîleti seyyidinâ ve nebiyyinâ ve habîbinâ ve kurrati e’âyüninâ ve nûri ebsârinâ habîbike Muhammedinil-Mustafa ve rasûlikel-murtazâ ve nebiyyikel-müctebâ havvil ahvâlenâ ilâ ahsenil-hâli yâ mukavviel-havli vel-ahvâl."

Abdullah ibni Mesud (Radıyallahü Anh) evlenemeyen bir kimsenin kulağına dua okumuş ve maksat hasıl olmuş. Bunu duyan Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona ne okuduğunu sorunca, o da Mü’minun suresinin 115. ayetini okuduğunu söylemiştir. bunun üzerine Resulullah (Sallahü Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: "eğer bu âyetleri bir dağa okusaydın dağı eritirdi." (2)

Dipnotlar (Kaynakça)

 1. Said bin Mansur, Müsned, 1/187
 2. Hazin Tefsiri, 3/313

19 Comments

 • lütfen benim için dua edin bahtım kapalı.

 • Arkadaşlar şükür ki bu siteyi, buldum, bnada herkes sende bişey var, diyor bi hocaya git çözsün diyorlar ben gitmek istemiyorum iki kere evlilikten döndüm işlerim olmuyor çalışmıyorum kapandığının farkındayım ama çevremde hiç öyle dua okuyabilcek kimsede yok neyapıcağımı şaşırdım kaldım yazımı görüp okuyup bana yardmcı olabilecek lerden yanıtlayacak arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Aydınlanmayı hepimiz adına diliyorum Allaha emanet ediyorum

 • benim için de dua eder misiniz? çok müşkil durumdayım çok sıkıntım var Allah razı olsun…

 • Allah razı olsun sizden.

 • Allah paylaşandan dua edenden razı olsun. Nolur, Allah rızası için bana da dua eder misiniz? Dualarımızın kabul olması niyetiyle amin.

 • bana dua edermisiniz lütfen

  • Allah’u teala hakkınızda hayırlısını nasip eylesin, inşallah istediğiniz kabul olur.

 • kardeşlerim benim için de okurmusunuz allah razı gelsin hepinizden hakkınızı helal edin çok ihtiyacım var nişandan ayrıldım ayrılalı sıkıntıdayım lütfen.

  • Allah yardımcınız olsun, Dualarımız sizinle İnşaallah

   • dualarınız için tşk ederim işlerim açıldı allaha şükür lütfen dualarınızı eksik etmeyin buyu yapılmış bana derin hocalar dedi cok uzuldum allah yardımcımız olsun…

    • Amin Adil Bey,

     Allah Cemi Cümlemizin yardımcısı olsun. Dua etmeyi Allah’asığınmağı ve Bol bol Felak ve Nas surelerini okumayı Abdestsiz dolaşmamaya özen göstermeniz sizin için iyi olacaktır.

     Selam ve Dua ile

    • Selam. Gecmis olsun ins. Banada yapmislar hasta olup yavas yacas olmem icin. :'( banada dua edermisinz lutfen Allah rizasi icin brn gok zor gunler geciriyorum :((( yasayanlar bilir. Derin iyi bir hocaya gitmem lazim yardmci olursan sevinirim :(((

     • zeynep hanım,

      Allah yar ve yardımcınız olsun, Size ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum, derin bir hocaya GİTMEYİN hatta aramayın bile, size denk gelenler ya sahtekarlar olacak, yada sizin hem dünyanızı hem ahiretini helak edecek birileri olacaktır. İyi takvalı ve dindar bir havas ilmi olan kişiyi bulmanız çok zor olabilir. Ancak aslında yapmanız gereken gerçek bir mürşidi kamil bir Allah dostu evliyanın yanına gitmek, onun nazarları altına girmek, onun bulunduğu mekana inen rahmetten istifida edip manevi kirlerden arınmak, eski yaptığınız günahlara tövbe etmek, Başta Allah’u teala ve onun izni ile Resulullah ve evliyaullah’ın himmet ve tasarrufu koruması altına girmek sizin hem dünyanızı hem ahiretinizi kurtarır.

      Allah dostlarının himmetleri, kerametleri tıpkı Peygamberlerin mucizeleri gibi haktır. ama asıl mesele keramet değil istikamettir. Siz hak bir Allah dostunun yanına gidin varın duasını alın, onun duası yüzü suyu hürmetine belki şifada bulursunuz, hem maneviyatınız etkilenir, hem dünyanız etkilenir, yukarıda belirttiğim medyum, havasçı, derin hoca, paralel evrenci vb. adı ne olursa olsun o insanlardan gelecebilecek zararlardan da emin olursunuz.

      Selam ve Dua ile

 • Lutfen bana da duada edirsinizmi 30 yashimda kismetim acilmiyorun, turkce ii bilmiyorun ozur dilerim ama burda yazdik dualary okap biliyorun, dua ediyorun bilmiyorun zamany deilmi ama olmuyor, lutfen benim ucin sizde dua edirsinizmi, anemin ady Annatac

 • Sevde hanim benim icinde dua edebilir misiniz? Dualarda bulusmak umidiyle;)

  • Allah razı olsun, Allah’ın Salih kullarının duası olsun… bizde dua bekliyoruz.

 • sevde hanım bana dua edermisiniz lütfen

 • allah razi olsun.

 • Allah Razı Olsun…

  Çok aradığım bir şeydi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir