Allah Sevgisini Kazanmak İçin Dua

 Allah Sevgisini Kazanmak İçin Dua

Allah’u Teala’nın Sevgisini Kazanmak İçin Yapılabilecek Dualar

Allah'u Teala'nın Sevgisini Kazanmak İçin Yapılabilecek Dualar
Allah’u Teala’nın Sevgisini Kazanmak İçin Yapılabilecek Dualar

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Hz. Davud (Aleyhisselam)’ın Allah sevgisini kazanmak için “Allah’ım! Senin sevgini isterim; Seni sevenlerin sevgisini isterim; Seni sevmeye götürecek ameli isterim. Allah’ım! Sevgini canımdan, malumdan ve soğuk sudan daha sevgili kıl.” mealinde dua ettiğini bildirmiştir.(1)

Eğer Allah’ın sevgisini onun dostluğunu kazanmış bir Kamil Mürşid ile’ de tanışmışsanız bu duayı bol bol yaparak Biz-iznillah o sevgiye ulaşabilirsiniz. Kamil mürşid Allah’ı Sevmeyi, Nefsi Bilmeyi ve Allah’ın sevgisini kazanmayı Kolaylaştıran bir doktor mesabesindedir. Bunlar için Tasavvufi terbiye şarttır. Nice büyük alimler “Keşke hiç bir şey bilmeseydim de; Sadece Allah’ı bilseydim” demişlerdir. Zira evrenin sırlarının anahtarı, kulun Rabbini bilmesidir onu sevmesidir. Zaten dünyaya geliş amacımızda bu değilmidir.

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Efendimiz’in yukarıdaki hadisi şerifte bahsettiği ve aşağıda Arapça’sını da verdiğimiz duayı okumak için bir herhangi bir tarikate bağlı olma şartı pek tabii yoktur. Bir Mürşide intisap etmek onun manevi terbiyesine girmek bu işi kolaylaştırır. Hiç bir dua kuru kuruya edilmez, yüreğiniz yanmalı, inanmalı ve ihlaslı dua etmelisiniz ki, engellere takılmadan Vehhab olan Rahman’a ulaşabilsin.

Allah'ın Sevgisini Kazandıracak Dua
Allah’ın Sevgisini Kazandıracak Dua

Duanın Arapça Okunuşu: “Allahümme innî es’elüke hubbeke ve hubbe men yühıbbüke vel amelellezî yübelliğunî hubbek. Allahümmec’al hubbeke ehabbe ileyye min nefsi ve ehli ve minel mâil bârid."

Dipnotlar (Kaynaklar)

  1. Tirmizi, 5/522

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir