Rumuz Çaresizim: Şuan ki Yaşadığım Ruh Halimle İlgili

 Rumuz Çaresizim: Şuan ki Yaşadığım Ruh Halimle İlgili

37 yaşındayım. 10 yaşında oğlum ve 9 aylık kız bebeğim var. 3. bebeğe hazır değilim bebeğim çok küçük. Hamile olup olmadığımdan emin değilim. 3 defa test yaptım hamile değilim gözüküyor. ama günüm on gün geçti. kafam çok karışık , huzursuzum bebeğim çok küçük ve sürekli de emiyor. ne yapacağım bilmiyorum, çok huzursuzum. inşallah günüm geçmiştir hamile değilimdir diye dua istiyorum. Nasıl bir dua da bulunmalıyım. Duanızı yardımınızı bekliyorum.

1 Comment

 • Esselamu aleykum,

  Öncelikle Allah bağışlasın yavrularınızı umarım size de millete de hayırlı takvalı evlatlar olur. bir konuya açıklık getirmekte fayda olacağını düşünüyorum. Allah’u teala hiç bir kulunun omzuna yüklenebileceğinden fazla yük YÜKLEMEZ. Bu onun merhamet ve adaletinin bir gereğidir. Allah teala bize hayırlısını verir biz neyin hayırlı neyin olmadığını bilemeyiz.

  Eğer 3. bir çocuk size takdir edilmişse o muhakkak doğacaktır. Örneğin Hz. İsa (a.s.) Babasız olarak doğmuştur. Bir şey için sadece rabbimin dilemesi kafidir. Ol demesi kafidir. Amenaa Sadakna. Hiç bir şey sizin 3. bir çocuğa sahip olmanıza engel olamaz eğer rabbim verdikten sonra.

  Size tavsiyem fazla evham yapmamanız yönünde olacaktır. En kesin sonucu yine doktor kontrolünde alabilirsiniz. Yani doktora Aile hekiminize de olur gidip bir kan tahlili yaptırdığınızda sonucu öğrenirsiniz. Kaldı ki Adet düzensizliği denen bir durum var ki bir çok etken onu geciktirebilir daha da erkene alabilir. Her gecikme hamilelik belirtisi değildir. Fıkıhta bile bununla ilgili bir çok açıklama ve fetvalar var.

  Allah’a sığının bilin ki o sizi biliyor neyi kaldırıp kaldıramayacağınızı en iyi o bilir. O yüzden siz ne çocuk isteyin nede istemeyin. Ona bırakın o ne zaman vereceğini bilir. Ancak içinizin rahat olması için doktora görünmenizde fayda olduğu kanaatindeyim kaldı ki başak bir rahatsızlık sebebiyle de olabilir. Hatta hormonsal etkenler bu dönemde çok daha fazla ağırlık kazanıyor.

  Dediğim Gibi fazla dert etmeyin ve Allah sığınıp tevekkülün bir gereği olarak doktorunuza başvurunuz.

  Selam ve Dua ile

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir