Rumuz damlage: istemediğim kişileri evimden uzaklaştırma

 Rumuz damlage: istemediğim kişileri evimden uzaklaştırma

Hayırlı günler, 2 yıldır evliyim. Kayın validem ve görümcem evliliğimi bozmaya çalışıyorlar. Eşimle aramız normalde iyi fakat araya onların lafı girince huzurumuz kaçıyor. Şu an 3 aylık hamileyim. Kayın validemi ve evliliğime şer düşünenleri evimden ve ailemden uzak tutmak istiyorum. Bunun için bildiğiniz bir tesbihat veya dua var mı acaba? yardımcı olur musunuz?

 

4 Comments

 • eşimin erkek kardeşi eşinden ayrıldı 3 senedir bizimle kalıyor kendisine ayrı ev açmaya niyeti yok kendisi emekli ayrı ev açabilir ama bir türlü gitmiyor Nasıl bir dua önerirsiniz .

 • oncelikle çok tesekkur ederim, Allah sizlerden razı olsun. Evlendiğim gunden beri kabullenememe ve dışlamaya çalışmaya hatta eşimi bana karşı soğutmak için buyu bile yaptırdılar. Ben tesetturlu biriyim, Allah kabul ederse namazımı da kılıyorum insallah.Ancak bu aile benle dalga geçiyor, kuran okumamı hor goruyor,hatta kufur ediyorlar.eşim onların yanında onlar gibi davranıyor.bulunduğum ortamda kufur, haset ve gıybet yoğunlaşıyor.bu durumda surekli estağfirullah ve la havle cekiyorum.ancak su an endisem cocugumun boyle bir cevrede onlara benzeyerek buyumesi. Elbette Rabbimin bir muradı vardır diyorum ama tedbiri benden tevekkulu Allahtan olsun diyorum.kayınvalidem bebek dogduktan sonra ayrılacagımızı ve bebegi kendi buyutecegini soyluyor.bu durumda nasıl davranacagımı bilemiyorum.

 • Yukarıdakilere el olarak, Bende

  – Al-i İmran suresinin 103-104. ayetlerini yazıp üzerinde taşımanın insanların sizi sevmesine bi-iznillah tesiri çoktur.

  – Evinizde devamlı Nisa Suresini okuyun, Bu sure evdeki geçimsizlikleri aile sevgisinin kazanılmasına vesile olur.

  – Nisa Suresinin 174 ve 175. ayetlerini misk, zağferan veya safran ile yazarak temiz bir suda (zemzemi tavsiye ederim) bekletip bu sudan içersenizde faydasını görürsünüz.

  Başka bir çok sure ve dua bulunuyor evde muhabbet aile bağlarında kuvvet ve sevgi olması için ama en etkili olanı sizin kalbinizden isteyerek ihlaslı bir ve kırık bir kalb ile dua etmenizdir. diğerleri sadece aracı vesiledir.

  Selam ve Dua ile

 • Selamun Aleykum Damla Hanım,

  öncelikle Allah’u teala size kolay, hayırlı bir doğum ile hayırlı takvalı bir evlat nasip etsin, o evladın vesilesi ile ailenizdeki huzursuzluklar da düzelsin inşaallah, Allah’ın salih kullarının duası sizinle olsun,

  Size bu konuda nasıl bir dua veya tavsiyede bulunacağımı bende bilmiyorum, en nihayetinde ne kadar haset durumu da olsa karşınızdaki kişi bir yabancı değil sizinle aynı yastığa baş koyan hayat arkadaşınızın annesi ve kardeşidir. Kötü insan dan ziyade ön yargılı insan vardır. Size karşı kıramadıkları bir ön yargıları olabilir bu sebeple size kötü davranıyorlar da olabilir, onları evinizden uzaklaştırmaktan ziyade aranızdaki problemlerin çözülmesi, bir aile olmanızın yollarını aramanızı tavsiye ederim.

  Günümüzde huzursuzluk tüm aileleri içten kemiren ve sonunda yıkan bir kurt gibidir. Eğer en baştan tedbiri alınmazsa sonu vahim sonuçlar doğurabilir, bu konuda eşinize çok büyük bir görev düşmektedir. Arada annesi ve eşi olarak siz varsınız, verilen zarar ne kadar büyük olursa olsun dünyada çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur. Yeter ki konuşarak bu sorunların neler olduğunu anlaşılsın, problemlerden kaçılmasın ve üzerine gidilsin. Bu konuda bir uzmandan (Aile Danışmanı) yardım ve görüş alarak hem evliliğinizi daha güzel ve tatlı hale getirirsiniz hemde kayın valideniz ve görümceniz ile de aranızı düzeltecek yollar bulmuş olursunuz.

  Belki sizin için zor olabilir ancak eşinizin hatırı için, bağları koparmak yerine düzeltmenin yollarını aramanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde yaparsanız eminim ki Allah’u Teala’nın yardım ve inayetide sizinle olacaktır. Çünkü Ameller niyetlere göredir. Eğer sizin niyetiniz eşinizin ve ailesinin dindar, takvalı, Allahtan korkan insanlar olması ise bu durumda ile huzurunuzda sağlanacaktır. doğacak yavrunuz hem bir baba anne, hem ,hala, teyze, baba, amca, dede gibi toplumumuzun çekirdeğinde olan bireyler arasında daha güçlü, sağlam temellere dayalı bir birey olarak ortaya çıkacak ve vatana millete hayırlı olacaktır. Bunun tersi bir durumda ailede kavgalar, huzursuzluklar aile bağlarında kopukluklar, erkeklerin tabiri ile gelin kaynana çekişmesi, vb. bir ortamda yetişen çocukta öz güven eksikliği ile beraber hayata daha başarısız başlama gibi durumlar olur, o zamanda bu çocuktan ne vatana ne millete ne ailesine nede kendine hiç bir faydası olmaz,

  Allah’u teala bizleri dünyaya Ona kul olalım diye göndermiştir. Bunu unutmayarak zaten çok kısa olan dünya hayatımızı ve ahiretimizi kendimize zehir etmeyelim,

  Size bazı kitap ve uzmanları tavsiye edeyim.
  Öncelikle S. Muhammed Saki EROL’un kaleme aldığı Aile Saadeti isimli kitabı okumalısınız. Bu kitap bir çok yıkılmak üzere olan yuvaları bile Allah’ın izni ile kurtulmasına vesile olmuştur.

  Sesli Kitab olarak satın alıp dinleyebilirsiniz.
  Kitap olarak alıp okuyabilirsiniz.

  Semerkand Aile Dergisinin sitesinde bulunan iletişim kanalları ile oradaki uzmanlara sorununuzu anlatarak uygun uzmanlarla göreşebilirsiniz.

  Ayrıca aile bağlarını kuvvetlendirmek için kalpleri ısıtmak aradan ön yargıları kaldırmak için şu duaları yapabilirsiniz.

  – Her Cuma Günü Sela ile ezan arasında 5 kera Cuma Suresini okunursa ve bu 3 cuma devam edilirse Allah’ın izni ile kişin ve aile efradı arasında sıkıntılar kalkar, eve geçim, bereket, ve bolluk gelir.

  – Salatı Tefriciye bol bol okunup, durumunuzu belirtecek şekilde Allah’u tealaya duada bulunarak eşiniz ve ailesinden kaynaklanan huzursuzlukların kalkması ailede geçimin ve sevginin olması için dua ederseniz bi iznillah sonucu güzel olur.

  – Zuhruf Suresinin 9-14 ayetlerini yazarak evinize asmanız da da fayda var, geçimsizliğin gitmesine vesile olur Allah’ın izniyle,

  Allah’u Teala yar ve yardımcınız olsun,

  Vesselam

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir