Dua Hakkında
Anasayfa > Dua Edin

Dua Ekleyin


Üye girişi yaparak dua gönderirseniz incelenip yayınlandığı zaman sizin isminiz ile sizin hesabınızda yayınlanır. Siteye hesabınız ile gönderdiğiniz tüm yazıları kendi hesabınızın altında takip edebilirsiniz. Eğer bu ayrıcalıktan faydalanmak istiyor ama üye değilseniz üye olmak için tıklayın.

Açıklama

Açıklama

Açıklama

Açıklama(Yazdığınız E-Mail Adresine duanız yayınlanırsa bildiri maili gelecektir. Lütfen spam mail kutunuzuda kontrol edin)

  • Yukarıdaki işlemin sonucunu yazmazsanız formu gönderemezsiniz.

  • Dua İsteme Hakkında Küçük bir Yazı

    Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimiz bir hadisi şeriflerinde buyurmuşlar ki; Bir kimse kardeşine gıyabında dua ettiği zaman. Başında görevli bir melek: "Allah o kardeşin için istediğin şeyin aynısını sanada versin" diye dua eder Kaynak: [Ebu Davud, Vitr, 29] Değerli kardeşlerim, sıkıntı ve zorluklar her insanın yaşamının bir parçasıdır. Ancak bunlara karşın Allah Teala bize çok güçlü bir silah (araç)) vermiştir. Bizler, Allah (c.c.) Teala nin yardım ve merhametine muhtaçız. Bu muhtaçlık ile dua silahına (aracına) sarılmalı ve istemeliyiz. Allah'u Teala kendi dualarımızın bu dünyada kabul olma olasılığının artması için din kardeşlerimizin gıyabında dua etmemizi teşvik etmiştir.

    Hz. Muhammed (s.a.v.) Efendimizin şu hadisi şerifi düşündürücüdür. Kendisini düşünen kimse, din kardeşine hayır dua etmelidir. Çünkü bu onun için daha kazançlı olacaktır. Din kardeşine dua eden kimseye Allah'u Teala şöyle buyurur: "Ey kulum, istediğini vermeye önce senden başlarım" Kaynak: [Zebîdî, İthâfu’s-Saâde, VII, 136]

    İşte bu site (Duaedin.com) size bu fırsatı sağlamaktadır. Dua İsteyin formu aracılığı ile her ne konuda olursa olsun, dua istekleriniz sitedeki Dua İsteyenler bölümünde yayınlansın. Bu sayede siteyi ziyaret eden binlerce kişi sizi tanımadığı halde size dua edecektir. Allah Teala nin tevfik ve inayeti ile. Dualar da buluşmak üzere