Borcu Olanlar İçin Dua

Rızık Borç Dua
Rızık Borç Dua

Selamun Aleykum,

Uzun zamandır siteye giremiyordum, dua eklemiyordum, bugün içimden geldi dua ekleyeyim dedim. Amin demeniz umudu ile duama başlıyorum.

Ey her şeyi yoktan var eden, rahman ve rahim olan Allah‘ım Sen Rezzak sın, Vehhabsın, her şeyin sahibisin, senden gizli saklı hiç bir şey yoktur, Yağmuru yağdıran, ölmüş tohumdan can bitiren sensin Allah’ım. Her mahlukatın rızkını eksiksiz dağıtan, can verensin. Biz aciziz, muhtacız, senin mülkünde misafiriz. Gözümüzün görebildiği ve göremediği her şeyin ve içinde bizim sahibimiz sensin Allah’ım, Sen noksan kusurlardan münezzehsin, varlığının başlangıcı ve sonu yoktur, biz ise sen var edince var olduk sen dilemezsen varolamayız.

Ey sonsuz hamdlerin sahibi olan Allah’ım, yalnız sana ibadet ediyor ve yalnız senden diliyoruz. Bizi bizimle başbaşa bırakma, bizi nefsimizin ve şaytanın şerrinden koru, sen onların sahibisin biz aciz ve biçareyiz sen dilemezsen bize bir şey yapamazlar, Allah’ım Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimiz yaşarken senden bu dünya ve ahiret iyiliği için ne istediyse onu istiyoruz. Neyden sana sığındı ise ondan sana sığınıyoruz.

Allah‘ım Ümmeti Muhmmedin borçlu olanların borçlarını ödemelerine yardım et, ailelerini ve onları senden başkasına muhtaç etme, Rezzak olan sensin rızık verensin geçimdarlığı çekenlerin darlığını genişlet ferahlık ver. Allah’ım her şeyin hayırlısını hayırlı zamanda ver bize amellerimize göre muamele etme bize rahmetinle muamele et bizim günahlarımızı bağışla. Dönüş muhakkak sanadır.

Amin.

3 Comments

  • Amin..Rabbim bütün kullarının gönlüne göre versin inşAllah.. Allah razı olsun ..

  • Allah snden razı olsun her muslumanı kul hakkııla Allah ın karsısına cıkarmasın bılıyoruz Allah herseyı afedr ama kulhkkını afetmez Allah ım benıde ve benımgıbı borclu kullarınada hak yolunu goster bılıyoruz senın hazınende cok bızı bu dertten kurtar Allah ımç Amın

  • Amin Amin Amin,

    Allah Razı Olsun,

    Allah Borçlu Kimse Bırakmasın…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir