X

Bekarlıktan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna ve Kuran’dan Dualar

Bekarlıktan kurtulmak için Esma’ül Hüsna ile Yapılacak Dualar

 1. Her gün doğmadan önce 489 kere "Ya Fettah" (Celle Celâlühü) zikrine devam eden bekarlar, en kısa zamanda muratlarına ererler.

  Bekarlıktan Kurtulmak İçin – El Fettah Esmaul Hüsnası

 2. Cuma Ezanı vakti 1062 kere "Ya Bâ’is" (Celle Celalühü) ismi şerifini zikreden bekârın kısmeti açılır.

  Bekarlıktan Kurtulmak İçin El-Baisu İsmi Şerifi

Kuran-ı Kerim’den Bekarlığa Karşı okunacak ayetler

 1. Bir türlü evlenmeye yanaşmayan veya evlenemeyen çocuğunun evlenmesin isteyen anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine, Tâhâ suresinin ilk 12 ayetini 21 kere okuyup üflerse, Allah’u Teala’nın izniyle en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar.

  Duanın yapılış usulü şöyledir: "Kişi önce boy abdesti alır ve ikişer rekattan 6 rekat namaz kılar. Sonra Tâhâ suresinin ilk on iki ayetini 21 kere okur. Ardından üç kez Salavat getirir sonra dileğini söyler. Daha sonra yedi gün boyunca her vakit namazından sonra bu oniki ayeti 21 kere okur ve dileğini tekrarlar."

  Not: Bu kılınan 6 rekat bir kereye mahsustur. Bu işlem 7 gün tekrarlandıktan sonra en az 3 ay beklenir ve sonra aynıyla tekrarlanır. Dikkat edilecek husus şu dur ki kişi eğer evladı dindar ise fasık (namaz niyaz kılmayan ibadet etmeyen dini yaşamayan)’a vermesi vebale girmesi için yeterlidir. Zalim etmeyiniz Allah’tan hayırlısını isteyiniz.

 2. Bekarlıktan kurtulmak için Duhan suresinin 54. ayeti 1136 kere okunur ve zaman zaman tekrarlanır.

Yazı en son ne zaman güncellendi? : September 10, 2012, 5:36 pm