X

Salih Bir Evlat İle Rızıklanmak

Ali Kara tarafından yazılan Esmaül Hüsna ile şifa isimli kitapta Salih bir evlat sahibi olabilmek için yapılması tavsiye edilen bir dua bulunuyor.

Allah Tealanın isimleri ezberlenip okunursa bir çok sıkıntılarımıza deva niteliğindedir. Çocuğu olmayan, çocuk sahibi olmak isteyenlerin ve bilhassa salih, hayırlı ve takvalı bir evlat isteyenler için özellikle yaptığımız araştırmaya ait esmalar aşağıda zikredilmiştir.

Esmaül Hüsna ( Allah Tealanın 99 ismi)’dan okuyacağınız dualarda zikredebileceğiniz Allah (c.c.)’ın isimlerinden bazılarını aşağıda sıraladık. (Arap alfabesi ve Latin alfabesi ile birlikte)

Latin Harfleri İle: El-Mütekebbiru

Açıklaması: Azamet ve Kibriya Sahibidir.

Kullanım: Her kimin hanımı kısır ise üç gün oruç tutar ve iftar vaktinde bu ismi şerifi bir su üzerine 21 (yirmibir) okur ve içine üfürürse ve ger gün ondan içerse, Allah Teâla ona güzel bir salih evlat verir.

Latin Harfleri İle: El-Hâliku

Açıklaması: Dilediği Şekilde Yaratandır.

Kullanım: Her kim bu ismi şerifi geceleyin çok tekrar ederse Allahu teâla bir melek yaratır ki melek Allahu Tealaya tespih eder onun mükafatı bu kişiye yazılır.

 

 

Latin Harfleri İle: El-Bâriu

Açıklaması: Yoktan İcad Edici, Yaratıcı.

Kullanım: Her kim bu ismi şerifi hayatında okursa, Allahu Teâla onu kabirde yalnız bırakmaz.

 

 


Latin Harfleri İle: El-Musavviru

Açıklaması: Şekilendirici, Suretlendirici.

Kullanım: Her kim bu ismi şerifi hayatında okursa, Allahu Teâla onu kabirde yalnız bırakmaz.

 

Not: Bu isim şerifler ve açıklamaları Ali KARA tarafından hazırlanan “Esmaül Hüsna ile Şifa” isimli kitaptan alınmıştır. Allah Teala cümlemizden razı olsun. Amin

 

Yazı en son ne zaman güncellendi? : February 20, 2014, 4:25 pm