X

Kayıp Eşyayı Bulma Duası

    Kategoriler: Genel

Kaybolan Eşyayı Bulma Duaları

Hz. Ömer (r.anh)’in oğlu Abdullah (r.anh) şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

Kaybolan Eşyayı Bulmak İçin Dua Arapça Okunuşu

Duanın Latin Harfleri İle Yazılışı: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Duanın Türkçe Anlamı: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

Kaynak:Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, sayfa: 304

Kaybolan yada Nerede Olduğu Unutulan Eşya İçin

Yukarıdaki duanın dışında kaybolan bir eşyam için kendimde tecrübe ettiğim, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e Salavat-ı Şerife okuduktan sonra aramaya başlayınca kaybettiğim eşyayı buluyordum

Salavatı Şerife

Salavatı Şerife

Bir Hırsız Tarafından Çalışan Eşya İçin Dua

Çalınan yada kaybolan eşyanız gelinceye kadar her gün yirmi beş (25) kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …(Bu kısımda kaybolan yada çalılan eşyanın adı söylenmelidir.)” duasını okuyabilir.(İbni Âbidin)

Kuran-ı Kerimden Kayıp yada Çalıntı Eşya İçin Dua

Kayıp İçin Kurandan Dua Kalem Qalam Suresi 32. Ayeti Kerim

Kalem Suresi 32. Ayeti Latin Harfleri İle Okunuşu

Asâ rabbünâ en yübdilena hayran minha inna ila Rabbina rağibun.

Kalem Suresi 32. Ayeti Dinle

[mp3]http://duaedin.com/wp-content/uploads/2012/06/kalem-suresi-32-ayet-dinle.mp3[/mp3]

Ayetin Türkçe Meali

Olurki Rabbimiz bize ondan daha hayırlısını verir. Biz Rabbimize yöneldik

Rabbimin Tevfik ve İnayeti İle, O’na (c.c.) Emanet Olunuz…

Yorumlar (338)

  • Arkadaşlar 13 Yaşındayım veAnnem Ve Babam Genelde Çalıştığı İçin Anahtarim Vardi Ama Bir Geziye Gittikten Sonra Döndüğümde Anahtarımı Bulamıyorum Nolur Benim İçin Dua Okuyun Asla ALLAH tan Ümidimi Kesmedim Sizde Okuyun Lütfen.

  • Merhaba, cüzdanımı hırsız çantamdan çaldı elimde kamera görüntüleri bile var ama bulunması zor diyorlar tabi. Paradan geçtim ama kalan eşyalarım için dua etmenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

  • Dun cocuklarimi denize goturdum sahilde sirt cantam calindi nufus cuzdanlarimiz maas karti bir yildir cocuklarim icin biriktirdigim epeyce bi para dualarinizi esirgemeyin insallah bulunur

  • Arkadaşlar benimde nişan yüzüğüm kayboldu 3 ay öncede hızmalarım bulamadım her yere baktım aradım bana da dua edin bulayım...